Poszkodowane jest dziecko. Jest nieprzytomne i nie oddycha.

SPRAWDŹ REAKCJE POSZKODOWANEGO DZIECKA. JEŚLI NIE REAGUJE NA GŁOS, DELIKATNIE POŁASKOCZ JEGO STOPY LUB DOTKNIJ RZĘS – POWINNO ODRUCHOWO ZAMKNĄĆ OCZY. SPRAWDŹ CZY ODDYCHA. ZASTOSUJ METODĘ WZROK – SŁUCH – DOTYK. WYCIĄGNIJ DZIECKO Z POJAZDU, JEŚLI JEST W FOTELIKU POZOSTAW JE W NIM. JEŚLI JESTEŚ SAM NIE DZWOŃ OD RAZU PO POMOC TYLKO BEZZWŁOCZNIE PRZYSTĄP DO RESUSCYTACJI KRĄŻENIOWO-ODDECHOWEJ. JEŚLI NIE JESTEŚ SAM POPROŚ KOGOŚ O WEZWANIE POMOCY.
ZACZNIJ OD 5 ODDECHÓW RATOWNICZYCH. JEŚLI DZIECKO NIE ZACZNIE ODDYCHAĆ WYKONAJ 15 UCIŚNIĘĆ KLATKI PIERSIOWEJ W DOLNEJ CZĘŚCI MOSTKA, – JEŚLI POSZKODOWANE JEST DZIECKO UCISKAJ JEGO KLATKĘ PIERSIOWĄ PŁASKĄ DŁONIĄ NA WYSOKOŚCI JEDNEJ TRZECIEJ. KLATKĘ PIERSIOWĄ NIEMOWLĘCIA UCISKAJ OPUSZKAMI DWÓCH PALCÓW.
JEŚLI DZIAŁASZ SAM, PO MINUCIE RESUSCYTACJI WEZWIJ POMOC. ZADZWOŃ NA NUMER RATUNKOWY 112

WRÓĆ DO POWTARZANIA UCIŚNIĘĆ I ODDECHÓW W SEKWENCJI 15 UCIŚNIĘĆ NA 2 ODDECHY RATOWNICZE. PO UDANYM ZABIEGU UŁÓŻ DZIECKO W POZYCJI BEZPIECZNEJ – BOCZNEJ USTALONEJ. NIE PRZERYWAJ RESUSCYTACJI, CHYBA ŻE DZIECKO ZACZNIE REAGOWAĆ, ODDYCHAĆ LUB SIĘ PORUSZAĆ. W KAŻDYM INNYM WYPADKU KONTYNUUJ DZIAŁANIA AŻ DO PRZYJAZDU KARETKI POGOTOWIA LUB SŁUŻB MEDYCZNYCH.